We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Designjet 36-in Spindle
SKU
L4R66A
Login for pricing
In stock
HP Designjet 36-in Spindle, HP DesignJet T920, T930, T940, T1500, T1530, T2500, T2530 Printer series, China, Business, 55.1 x 11.8 x 9.84" (1400 x 300 x 250 mm), 55.1" (1400 mm), 11.8" (300 mm)
UNSPSC: 44101721
- Roll print for long periods without reloading paper with this spindle accessory. To quickly switch media, just preload a roll on a separate spindle.
- Improve productivity by having your rolls ready to print.
| SKU | L4R66A |
|---|---|
| EAN | 0889296177029 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Designjet |
HP Designjet 36-in Spindle. Compatibility: HP DesignJet T920, T930, T940, T1500, T1530, T2500, T2530 Printer series, Country of origin: China, HP segment: Business. Package dimensions (WxDxH): 55.1 x 11.8 x 9.84" (1400 x 300 x 250 mm), Package width: 55.1" (1400 mm), Package depth: 11.8" (300 mm)
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP DesignJet T920, T930, T940, T1500, T1530, T2500, T2530 Printer series |
| HP segment | Business |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 8.82 lbs (4 kg) |
| Package dimensions (WxDxH) | 55.1 x 11.8 x 9.84" (1400 x 300 x 250 mm) |
| Package width | 55.1" (1400 mm) |
| Package height | 9.84" (250 mm) |
| Package depth | 11.8" (300 mm) |
| Technical details | |
| Package weight | 8.82 lbs (4 kg) |
| Package dimensions (WxDxH) | 55.1 x 11.8 x 9.84" (1400 x 300 x 250 mm) |
| Compatibility | HP DesignJet T920, T930, T940, T1500, T1530, T2500, T2530 Printer series |
| UNSPSC-code | 44101721 |
| Package width | 55.1" (1400 mm) |
| Package height | 9.84" (250 mm) |
| Package depth | 11.8" (300 mm) |
You may also be interested in
| Product |
HP Designjet 36-in Spindle
Login for pricing
|
HP DesignJet 44-in Spindle
Login for pricing
|
HP Designjet 24-in Spindle
Login for pricing
|
HP Designjet 36-in Spindle
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
L4R66A
|
Q6709A
|
CQ783A
|
B3Q37A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|







