We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Designjet 24-in Spindle
SKU
CQ783A
Login for pricing
In stock
HP Designjet 24-in Spindle, 31.7 oz (900 g), 28.3 x 5.28 x 5.28" (719 x 134 x 134 mm), China, Business, Enterprise, 28.7" (730 mm), 6.3" (160 mm)
UNSPSC: 44101721
- Roll print for long periods without reloading paper with this spindle accessory. To quickly switch media, just preload a roll on a separate spindle.
- Improve productivity by having your rolls ready to print.
| SKU | CQ783A |
|---|---|
| EAN | 0884962933107 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Designjet |
HP Designjet 24-in Spindle. Weight: 31.7 oz (900 g), Dimensions (WxDxH): 28.3 x 5.28 x 5.28" (719 x 134 x 134 mm), Country of origin: China. Package width: 28.7" (730 mm), Package depth: 6.3" (160 mm), Package height: 6.3" (160 mm)
| Features | |
|---|---|
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 28.3 x 5.28 x 5.28" (719 x 134 x 134 mm) |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 28.3 x 5.28 x 5.28" (719 x 134 x 134 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 3.31 lbs (1.5 kg) |
| Package width | 28.7" (730 mm) |
| Package height | 6.3" (160 mm) |
| Package depth | 6.3" (160 mm) |
| Technical details | |
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Package weight | 3.31 lbs (1.5 kg) |
| Dimensions (WxDxH) | 28.3 x 5.28 x 5.28" (719 x 134 x 134 mm) |
| UNSPSC-code | 44101721 |
| Package width | 28.7" (730 mm) |
| Package height | 6.3" (160 mm) |
| Package depth | 6.3" (160 mm) |
You may also be interested in
| Product |
HP Designjet 24-in Spindle
Login for pricing
|
HP DesignJet 44-in Spindle
Login for pricing
|
HP Designjet 36-in Spindle
Login for pricing
|
HP Designjet 36-in Spindle
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
CQ783A
|
Q6709A
|
B3Q37A
|
L4R66A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|






