We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 2700-sheet High Capacity Paper Tray and Stand
SKU
T3V30A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet 2700-sheet High Capacity Paper Tray and Stand, Paper tray, HP, HP Color LaserJet Enterprise M751n, HP Color LaserJet Enterprise M751dn, HP Color LaserJet..., 2700 sheets, 2700 sheets, Japan
UNSPSC: 44101705
| SKU | T3V30A |
|---|---|
| EAN | 0193808322341 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP LaserJet 2700-sheet High Capacity Paper Tray and Stand. Type: Paper tray, Brand compatibility: HP, Compatibility: HP Color LaserJet Enterprise M751n, HP Color LaserJet Enterprise M751dn, HP Color LaserJet.... Media types supported: A4. Width: 38.8" (986 mm), Depth: 25.9" (659 mm), Height: 12.8" (326 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 30.8" (783 mm), Package depth: 28.1" (713 mm). Quantity per pallet: 4 pc(s), Number of layers per pallet: 4 pc(s), Pallet weight: 344.8 lbs (156.4 kg)
| Features | |
|---|---|
| Type | Paper tray |
| Brand compatibility | HP |
| Maximum capacity | 2700 sheets |
| Maximum input capacity | 2700 sheets |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise, Business |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M751n, HP Color LaserJet Enterprise M751dn, HP Color LaserJet Enterprise M856dn, HP Color LaserJet Managed E75245dn, HP Color LaserJet Managed E85055dn, HP Color LaserJet Ent MFP M776dn |
| Media formats | |
| Media types supported | A4 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 38.8" (986 mm) |
| Depth | 25.9" (659 mm) |
| Height | 12.8" (326 mm) |
| Weight | 73.6 lbs (33.4 kg) |
| Package width | 30.8" (783 mm) |
| Package depth | 28.1" (713 mm) |
| Package height | 20.7" (527 mm) |
| Package weight | 80.7 lbs (36.6 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 30.8" (783 mm) |
| Package depth | 28.1" (713 mm) |
| Package height | 20.7" (527 mm) |
| Package weight | 80.7 lbs (36.6 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Paper handling | |
|---|---|
| Maximum capacity | 2700 sheets |
| Maximum input capacity | 2700 sheets |
| Technical details | |
| Country of origin | Japan |
| UNSPSC-code | 44101705 |
| Products per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 344.9 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 31.1 x 29.9 x 87.9" (790 x 760 x 2232 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 31.1 x 29.9 x 87.9" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 80.7 lbs (36.6 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 80.7 lbs |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 193808322341 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 193808322341 |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 344.8 lbs (156.4 kg) |
| Products per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 344.9 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 31.1 x 29.9 x 87.9" (790 x 760 x 2232 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 31.1 x 29.9 x 87.9" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 80.7 lbs (36.6 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44101705 |
| Pallet gross weight | 344.8 lbs (156.4 kg) |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 344.9 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 31.1 x 29.9 x 87.9" (790 x 760 x 2232 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 31.1 x 29.9 x 87.9" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
HP LaserJet 2700-sheet High Capacity P...
Login for pricing
|
HP LaserJet 3x500-sheet Feeder and Stand
Login for pricing
|
HP LaserJet 1500-sheet High-capacity I...
Login for pricing
|
HP LaserJet 1x550-sheet and 2000-sheet...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
T3V30A
|
CF242A
|
T0F54A
|
J8J92A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|







