We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP DesignJet 44-in Take-up Reel
SKU
1QF38A
- Unattended printing
- Neat collection
- Increase productivity
| SKU | 1QF38A |
|---|---|
| EAN | 0190781757719 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP DesignJet 44-in Take-up Reel. Device compatibility: Large format printer, Brand compatibility: HP, Compatibility: DesignJet Z6
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | DesignJet Z6 |
| HP segment | Home |
| Country of origin | China, Malaysia |
| Packaging data | |
| Package width | 76" (1930 mm) |
| Package depth | 30" (762 mm) |
| Package height | 12.2" (310 mm) |
| Package weight | 63.9 lbs (29 kg) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | DesignJet Z6 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 44101728 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
HP DesignJet 44-in Take-up Reel
Login for pricing
|
Zebra P1058930-190 printer/scanner spa...
Login for pricing
|
Popular
HP DesignJet Z Pro Series 64-in Take-u...
Login for pricing
|
New
Lexmark 32D0811 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
Hot Product
Xerox 097S05020 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
Bestseller
Lexmark 20L8803 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1QF38A
|
P1058930-190
|
7HC73A
|
32D0811
|
097S05020
|
20L8803
|
| Manufacturer |
HP
|
Zebra
|
HP
|
Lexmark
|
Xerox
|
Lexmark
|
| Type |
N/A
|
Cutter
|
N/A
|
Tray
|
Cassette Feeder
|
Tray
|
| Device compatibility |
Large format printer
|
Label printer
|
N/A
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
Laser/LED printer
|








