We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP DesignJet Z Pro Series 64-in Take-up Reel
SKU
7HC73A
Login for pricing
In stock
HP DesignJet Z Pro Series 64-in Take-up Reel, HP DesignJet Z6 Pro, Z9+ Pro printers, Malaysia, 77.2" (1960 mm), 20.1" (510 mm), 24.8" (630 mm), 70.5 lbs (32 kg)
UNSPSC: 44103116
- Unattended printing
- Neat collection
- Increase productivity
| SKU | 7HC73A |
|---|---|
| EAN | 0193905301935 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP DesignJet Z Pro Series 64-in Take-up Reel. Compatibility: HP DesignJet Z6 Pro, Z9+ Pro printers, Country of origin: Malaysia. Width: 77.2" (1960 mm), Depth: 20.1" (510 mm), Height: 24.8" (630 mm). Package width: 78" (1980 mm), Package depth: 20.9" (530 mm), Package height: 23.6" (600 mm)
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP DesignJet Z6 Pro, Z9+ Pro printers |
| Country of origin | Malaysia |
| Weight & dimensions | |
| Width | 77.2" (1960 mm) |
| Depth | 20.1" (510 mm) |
| Height | 24.8" (630 mm) |
| Weight | 70.5 lbs (32 kg) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 78" (1980 mm) |
| Package depth | 20.9" (530 mm) |
| Package height | 23.6" (600 mm) |
| Package weight | 77.2 lbs (35 kg) |
| Technical details | |
| Compatibility | HP DesignJet Z6 Pro, Z9+ Pro printers |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 44101728 |
You may also be interested in
| Product |
HP DesignJet Z Pro Series 64-in Take-u...
Login for pricing
|
Lexmark 32D0811 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
Lexmark 20L8811 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|
| SKU |
7HC73A
|
32D0811
|
20L8811
|
| Manufacturer |
HP
|
Lexmark
|
Lexmark
|
| Type |
N/A
|
Tray
|
N/A
|
| Device compatibility |
N/A
|
Multifunctional
|
Laser/LED printer
|



