We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant DL360 Gen11 8SFF x1 U.3 Tri-Mode Backplane Kit
SKU
P48895-B21
Login for pricing
In stock
HPE ProLiant DL360 Gen11 8SFF x1 U.3 Tri-Mode Backplane Kit, Backplane, 19.8 oz (560 g)
UNSPSC: 43201618
| SKU | P48895-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017558202 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HPE ProLiant DL360 Gen11 8SFF x1 U.3 Tri-Mode Backplane Kit. Type: Backplane. Weight: 19.8 oz (560 g)
| Features | |
|---|---|
| Type | Backplane |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10" (254 mm) |
| Weight | 19.8 oz (560 g) |
| Height | 2.5" (63.5 mm) |
| Depth | 20.9" (530.4 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Backplane |
| Form factor | SFF |
| Weight (imperial) | 1.228 lbs |
| Other features | |
| Form factor | SFF |
| Weight (imperial) | 1.228 lbs |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE ProLiant DL360 Gen11 8SFF x1 U.3 T...
Login for pricing
|
APC Combination Lock Handles (Qty 2)
Login for pricing
|
Hot Product
APC AR8123BLK rack accessory Rack shelf
Login for pricing
|
APC AR7706 rack accessory Mounting kit
Login for pricing
|
Popular
APC SURTRK2 rack accessory
Login for pricing
|
Bestseller
Tripp Lite SRSHELF4PSL rack accessory
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P48895-B21
|
AR8132A
|
AR8123BLK
|
AR7706
|
SURTRK2
|
SRSHELF4PSL
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
APC
|
APC
|
APC
|
Tripp Lite
|
| Type |
Backplane
|
N/A
|
Rack shelf
|
Mounting kit
|
N/A
|
N/A
|






