We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly CS520 XD Extra Density Headset TAA
SKU
7E2J9AA#ABA
Login for pricing
In stock
HP Poly CS520 XD Extra Density Headset TAA, 3.32 oz (94 g), Black
UNSPSC: 52161514
| SKU | 7E2J9AA#ABA |
|---|---|
| EAN | 0197192156261 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP Poly CS520 XD Extra Density Headset TAA. Weight: 3.32 oz (94 g). Product color: Black
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | Mexico |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.32 oz (94 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 8.27" (210 mm) |
| Package weight | 19 oz (540 g) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Box contents | Wireless headset; AC power adapter; Telephone interface cable (TIC) |
| Charging stand | Yes |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 461 lbs (209.1 kg) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Technical details | |
| Box contents | Wireless headset; AC power adapter; Telephone interface cable (TIC) |
| Pallet weight (imperial) | 461 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 65.35" |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 65.4" (1016 x 1219 x 1660 mm) |
| Other features | |
| Compatibility | Compatible with desk phones via RJ-11 cable or DECT™ |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS |
| Colour name | Black |
| UNSPSC-code | 52161514 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly CS520 XD Extra Density Headset...
Login for pricing
|
Popular
Zebra HS3100 Headset Wireless Head-ban...
Login for pricing
|
HamiltonBuhl PER/100 headphones/headse...
Login for pricing
|
Recommended
Cisco 562 Headset Wireless Head-band O...
Login for pricing
|
Bestseller
Cisco 561 Headset Wireless Head-band O...
Login for pricing
|
Hot Product
Cisco 562 Headset Wireless Head-band O...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7E2J9AA#ABA
|
HS3100-OTH
|
PER/100
|
CP-HS-WL-562-S-US=
|
CP-HS-WL-561-M-US=
|
CP-HS-WL-562-M-US=
|
| Manufacturer |
HP
|
Zebra
|
Hamilton Buhl
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
| Connectivity technology |
N/A
|
Wireless
|
Wired
|
Wireless
|
Wireless
|
Wireless
|
| Wearing style |
N/A
|
Head-band
|
Head-band
|
Head-band
|
Head-band
|
Head-band
|
| Recommended usage |
N/A
|
Office/Call center
|
Education
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
| Product type |
N/A
|
Headset
|
Headphones
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
| Microphone type |
N/A
|
Boom microphone
|
Not available
|
Boom microphone
|
Boom microphone
|
Boom microphone
|








