We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (10M) USB cable USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 393.7" (10 m) USB A USB C Black
SKU
875H1AA
Login for pricing
In stock
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (10M), 393.7" (10 m), USB A, USB C, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Black
UNSPSC: 43211617
| SKU | 875H1AA |
|---|---|
| EAN | 0197497663419 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (10M). Cable length: 393.7" (10 m). Connector 1: USB A, Connector 2: USB C, USB version: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Product color: Black
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China, Vietnam |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Package width | 7.48" (190 mm) |
| Package depth | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 2.17" (55 mm) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 7.48" (190 mm) |
| Package depth | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 2.17" (55 mm) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Country of origin | China, Vietnam |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, Vietnam |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (...
Login for pricing
|
Recommended
Siig JU-CB0D11-S1 USB cable USB 3.2 Ge...
Login for pricing
|
Bestseller
Logitech 939-001799 USB cable USB 3.2...
Login for pricing
|
Popular
Tripp Lite U328F-30M USB cable USB 3.2...
Login for pricing
|
Monoprice 16378 USB cable USB 3.2 Gen...
Login for pricing
|
Hot Product
Monoprice 16380 USB cable USB 3.2 Gen...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
875H1AA
|
JU-CB0D11-S1
|
939-001799
|
U328F-30M
|
16378
|
16380
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Siig
|
Logitech
|
Tripp Lite
|
Monoprice
|
Monoprice
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 2 |
USB C
|
USB A
|
USB C
|
USB B
|
USB A
|
USB A/Micro-USB B
|
| USB version |
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|




