We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP OfficeJet 200 series Battery
SKU
M9L89A
Login for pricing
In stock
HP OfficeJet 200 series Battery, China, Indonesia, Enterprise, Business, 8.19" (208 mm), 0.925" (23.5 mm), 1.08" (27.5 mm), 6.35 oz (180 g)
UNSPSC: 44103116
- Take your productivity with you everywhere you go.
- Print anytime, anywhere. Convenient for travel thanks to ultra-compact and lightweight design.
| SKU | M9L89A |
|---|---|
| EAN | 0889296783954 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP OfficeJet 200 series Battery. Country of origin: China, Indonesia, HP segment: Enterprise, Business. Width: 8.19" (208 mm), Depth: 0.925" (23.5 mm), Height: 1.08" (27.5 mm). Package width: 2.76" (70 mm), Package depth: 1.77" (45 mm), Package height: 5.91" (150 mm)
| Features | |
|---|---|
| HP segment | Enterprise, Business |
| Country of origin | China, Indonesia |
| Weight & dimensions | |
| Width | 8.19" (208 mm) |
| Depth | 0.925" (23.5 mm) |
| Height | 1.08" (27.5 mm) |
| Weight | 6.35 oz (180 g) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 2.76" (70 mm) |
| Package depth | 1.77" (45 mm) |
| Package height | 5.91" (150 mm) |
| Package weight | 7.76 oz (220 g) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 26111711 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP OfficeJet 200 series Battery
Login for pricing
|
Canon 0434B002 printer/scanner spare p...
Login for pricing
|
Hot Product
L2718A Service-Kit, 100K pages
Login for pricing
|
Popular
54G0P00 Drum kit, 125K pages
Login for pricing
|
Canon 9691B001 printer/scanner spare p...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra P1063406-037 printer/scanner spa...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
M9L89A
|
0434B002
|
L2718A
|
54G0P00
|
9691B001
|
P1063406-037
|
| Manufacturer |
HP
|
Canon
|
HP
|
Lexmark
|
Canon
|
Zebra
|
| Type |
N/A
|
Roller
|
Roller
|
N/A
|
Roller
|
N/A
|
| Device compatibility |
N/A
|
Scanner
|
Scanner
|
Laser/LED printer
|
Scanner
|
Handheld printer
|







