We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Gloss Enhancer Upgrade Kit
SKU
2QX55A
- USB dongle, setup printhead, printhead, HP Gloss Enhancer 300-ml cartridge
| SKU | 2QX55A |
|---|---|
| EAN | 0191628790005 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP Gloss Enhancer Upgrade Kit. Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| OEM code | 2QX55A |
| Brand compatibility | HP |
| Finish type | Gloss |
| Country of origin | China |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Technical details | |
| Finish type | Gloss |
| Country of origin | China |
| Print technology | Thermal inkjet |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Box contents | USB dongle, setup printhead, printhead, HP Gloss Enhancer 300-ml cartridge |
| Packaging data | |
| Package depth | 8.94" (227 mm) |
| Package weight | 2.65 lbs (1.2 kg) |
| Package width | 10.6" (270 mm) |
| Package height | 3.82" (97 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 8.94" (227 mm) |
| Package weight | 2.65 lbs (1.2 kg) |
| Package width | 10.6" (270 mm) |
| Package height | 3.82" (97 mm) |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Gloss Enhancer Upgrade Kit
Login for pricing
|
C13T636500 (T6365) Ink cartridge brigh...
Login for pricing
|
C13T636B00 (T636B) green, 700ml
Login for pricing
|
Hot Product
C13T636600 (T6366) Ink cartridge brigh...
Login for pricing
|
Popular
C13T636300 (T6363) Ink cartridge magen...
Login for pricing
|
Bestseller
HP 976Y Extra High Yield Yellow Origin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2QX55A
|
T636500
|
T636B00
|
T636600
|
T636300
|
L0R07A
|
| Manufacturer |
HP
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
HP
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Light cyan
|
Green
|
Light magenta
|
Vivid Magenta
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
HP
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
HP
|







