We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Engage 14 FHD No Stand+No VESA Monitor - 14
SKU
8X037AA#AC3
| SKU | 8X037AA#AC3 |
|---|---|
| EAN | 0197498409115 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 14" |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Touchscreen | Yes |
| Surface hardness | 3H |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| LED backlight | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 800:1 |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 3 W |
You may also be interested in
| Product |
HP Engage 14 FHD No Stand+No VESA Moni...
Login for pricing
|
Bestseller
Elo Touch Solutions 1502L POS monitor...
Login for pricing
|
Hot Product
HP ElitePOS POS monitor 10.1"
Login for pricing
|
Popular
HP ElitePOS POS monitor 10.1"
Login for pricing
|
Recommended
HP Engage 15t XGA No Stand Monitor
Login for pricing
|
New
HP Engage 16t FHD No Stand+No VESA Mon...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8X037AA#AC3
|
E318746
|
1XD80AA#AC3
|
1XD81AA#AC3
|
67Q84AA#ABA
|
8Q3N2AA#ABA
|
| Manufacturer |
HP
|
Elo Touch Solutions
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|




