We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP DesignJet T200/T600 24-in Roll Cover
SKU
9GF94A
Login for pricing
In stock
HP DesignJet T200/T600 24-in Roll Cover, Cover, Black, 1 pc(s)
UNSPSC: 44103116
| SKU | 9GF94A |
|---|---|
| EAN | 0194721598448 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP DesignJet T200/T600 24-in Roll Cover. Type: Cover, Device compatibility: Large format printer, Brand compatibility: HP, Compatibility: DesignJet T200/T600, Product color: Black. Quantity per pack: 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | DesignJet T200/T600 |
| Type | Cover |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 33.5" (850 mm) |
| Depth | 6.69" (170 mm) |
| Height | 6.69" (170 mm) |
| Weight | 21.5 oz (610 g) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 43.3" (1100 mm) |
| Package depth | 11.4" (290 mm) |
| Package height | 9.45" (240 mm) |
| Package weight | 4.85 lbs (2.2 kg) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Large format printer |
| Compatibility | DesignJet T200/T600 |
| Type | Cover |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 39121302 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP DesignJet T200/T600 24-in Roll Cover
Login for pricing
|
Popular
BU-220CL Transfer-kit, 50K pages
Login for pricing
|
Hot Product
L2718A Service-Kit, 100K pages
Login for pricing
|
Epson C12C815331 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
Bestseller
Brother PA-BT-002 printer/scanner spar...
Login for pricing
|
HP ScanJet Pro 2500 f1 Roller Replacem...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9GF94A
|
BU220CL
|
L2718A
|
C12C815331
|
PA-BT-002
|
L2748A#101
|
| Manufacturer |
HP
|
Brother
|
HP
|
Epson
|
Brother
|
HP
|
| Type |
Cover
|
N/A
|
Roller
|
Cutter
|
Battery
|
Roller
|
| Device compatibility |
Large format printer
|
N/A
|
Scanner
|
Large format printer
|
Label printer
|
Scanner
|








