We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 777 DesignJet Maintenance Cartridge
SKU
3ED19A
Login for pricing
In stock
HP 777 DesignJet Maintenance Cartridge, HP DesignJet Z6 Pro, Z9+ Pro Printer, Inkjet, Singapore, 17.3" (440 mm), 14" (355 mm), 7.48" (190 mm)
UNSPSC: 44103110
- Maintenance cartridge
| SKU | 3ED19A |
|---|---|
| EAN | 0192018663084 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP 777 DesignJet Maintenance Cartridge. Compatibility: HP DesignJet Z6 Pro, Z9+ Pro Printer, Print technology: Inkjet, Country of origin: Singapore. Width: 17.3" (440 mm), Depth: 14" (355 mm), Height: 7.48" (190 mm). Package width: 17.3" (440 mm), Package depth: 14" (355 mm), Package height: 7.48" (190 mm). Number of cartons per pallet: 36 pc(s), Quantity per pallet: 256 pc(s), Number of layers per pallet: 2 pc(s)
| Performance | |
|---|---|
| Print technology | Inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet Z6 Pro, Z9+ Pro Printer |
| Weight & dimensions | |
| Width | 17.3" (440 mm) |
| Depth | 14" (355 mm) |
| Height | 7.48" (190 mm) |
| Weight | 7.17 lbs (3.25 kg) |
| Package width | 17.3" (440 mm) |
| Package depth | 14" (355 mm) |
| Package height | 7.48" (190 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 17.3" (440 mm) |
| Package depth | 14" (355 mm) |
| Package height | 7.48" (190 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 7.17 lbs (3.25 kg) |
| Print technology | Inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 256 pc(s) |
| Layers per pallet | 2 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Box contents | Maintenance cartridge |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 2696.3 lbs (1223 kg) |
| Products per pallet | 256 pc(s) |
| Layers per pallet | 2 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 2696.3 lbs (1223 kg) |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 256 pc(s) |
| Layers per pallet | 2 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 777 DesignJet Maintenance Cartridge
Login for pricing
|
Hot Product
C9405A (70) Printhead cyan, 130ml
Login for pricing
|
Popular
C9406A (70) Printhead magenta, 130ml
Login for pricing
|
C9407A (70) Printhead black, 130ml
Login for pricing
|
C9404A (70) Printhead black matt, 130ml
Login for pricing
|
New
C9410A (70) Ink cartridge gray, 130ml
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3ED19A
|
C9405A
|
C9406A
|
C9407A
|
C9404A
|
C9410A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|






