We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Rackmount.IT RM-CI-T26 rack accessory Mounting bracket
SKU
RM-CI-T26
| Features | |
|---|---|
| Type | Mounting bracket |
| Size (imperial) | 19" |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | Meraki Z4C |
| Product colour | Blue |
| Country of origin | Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Width | 19" (483 mm) |
| Weight | 32.6 oz (924 g) |
| Size (imperial) | 19" |
| Height | 1.73" (44 mm) |
| Depth | 14.4" (366 mm) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mounting kit | Yes |
| Technical details | |
| Type | Mounting bracket |
| Size (imperial) | 19" |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | Meraki Z4C |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Blue |
You may also be interested in
| Product |
Rackmount.IT RM-CI-T26 rack accessory...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com 4UDRAWER rack accessory R...
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com 24 Outlets Rack-Mountable...
Login for pricing
|
Popular
APC AR8122BLK rack accessory Adjustabl...
Login for pricing
|
APC AR8129 rack accessory Cable manage...
Login for pricing
|
APC AR8172BLK rack accessory Cable duct
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RM-CI-T26
|
4UDRAWER
|
RKPW247015
|
AR8122BLK
|
AR8129
|
AR8172BLK
|
| Manufacturer |
RACKMOUNT.IT
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
APC
|
APC
|
APC
|
| Type |
Mounting bracket
|
Rack shelf
|
N/A
|
Adjustable shelf
|
Cable management panel
|
Cable duct
|





