We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Accortec ACC6400RDR596G memory module 96 GB DDR5 288-pin DIMM
SKU
ACC6400RDR596G
Login for pricing
In stock
Accortec ACC6400RDR596G, 96 GB, DDR5, 6400 MHz, 288-pin DIMM
UNSPSC: 43201402
| SKU | ACC6400RDR596G |
|---|---|
| Manufacturer | Accortec |
| Availability | In Stock |
Accortec ACC6400RDR596G. Component for: Server, Internal memory: 96 GB, Internal memory type: DDR5, Memory clock speed: 6400 MHz, Memory form factor: 288-pin DIMM
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 96 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 6400 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 96 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 6400 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Accortec ACC6400RDR596G memory module...
Login for pricing
|
Axiom UCS-ML-256G8RT-H-AX memory modul...
Login for pricing
|
Axiom AX54800R40G/128G memory module 1...
Login for pricing
|
Popular
Axiom AX43200R22G/256G memory module 2...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 64GB (1x64GB) Dual Rank x4 DDR5-48...
Login for pricing
|
Axiom AX43200L22G/256 memory module 25...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ACC6400RDR596G
|
UCS-ML-256G8RT-H-AX
|
AX54800R40G/128G
|
AX43200R22G/256G
|
P43331-B21
|
AX43200L22G/256
|
| Manufacturer |
Accortec
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
HPE
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR5
|
DDR4
|
DDR5
|
DDR4
|
| ECC |
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
N/A
|
Y
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
N/A
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
Server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
N/A
|
PC/server
|
| Internal memory |
64GB
|
256GB and above
|
128GB
|
256GB and above
|
64GB
|
256GB and above
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 256 GB
|
1 x 128 GB
|
1 x 256 GB
|
N/A
|
1 x 256 GB
|




