We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Accortec ACC6400RDR5128G memory module 128 GB DDR5 288-pin DIMM
SKU
ACC6400RDR5128G
| SKU | ACC6400RDR5128G |
|---|---|
| Manufacturer | Accortec |
| Availability | In Stock |
Accortec’s extensive range of high speed memory products are all OEM equivalent, tested for consistency and uninterrupted installation. Look no further to meet all of your enterprise and data center needs with products that are from the same OEM label that balances both price and performance.
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 128 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 6400 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 128 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 6400 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Accortec ACC6400RDR5128G memory module...
Login for pricing
|
Hot Product
Axiom AX43200R22G/256G memory module 2...
Login for pricing
|
New
HPE 128GB (1x128GB) Dual Rank x4 DDR5-...
Login for pricing
|
Axiom AX54800R40G/256G memory module 2...
Login for pricing
|
Axiom P50314-B21-AX memory module 256...
Login for pricing
|
Recommended
Axiom P43337-B21-AX memory module 256...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ACC6400RDR5128G
|
AX43200R22G/256G
|
P69974-B21
|
AX54800R40G/256G
|
P50314-B21-AX
|
P43337-B21-AX
|
| Manufacturer |
Accortec
|
Axiom
|
HPE
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
| ECC |
N/A
|
Y
|
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
N/A
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
Server
|
PC/server
|
N/A
|
Server
|
Server
|
Server
|
| Internal memory |
128GB
|
256GB and above
|
128GB
|
256GB and above
|
256GB and above
|
256GB and above
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 256 GB
|
N/A
|
1 x 256 GB
|
1 x 256 GB
|
1 x 256 GB
|



