We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Accortec 4X77A88511-ACC memory module 16 GB DDR5 4800 MHz ECC
SKU
4X77A88511-ACC
| SKU | 4X77A88511-ACC |
|---|---|
| Manufacturer | Accortec |
| Availability | In Stock |
Accortec’s extensive range of high speed memory products are all OEM equivalent, tested for consistency and uninterrupted installation. Look no further to meet all of your enterprise and data center needs with products that are from the same OEM label that balances both price and performance.
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
You may also be interested in
| Product |
New
Accortec 4X77A88511-ACC memory module...
Login for pricing
|
Bestseller
Transcend 16GB DDR3 1333MHz memory mod...
Login for pricing
|
Axiom 32GB DDR3-1333 memory module 1 x...
Login for pricing
|
Axiom 64GB PC4-17000L memory module DD...
Login for pricing
|
Popular
Axiom 64GB PC4-17000L memory module 1...
Login for pricing
|
Hot Product
Axiom 64GB DDR4-2400 memory module 1 x...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X77A88511-ACC
|
TS2GKR72V3H
|
00D5008-AX
|
726724-B21-AX
|
A8451131-AX
|
805358-B21-AX
|
| Manufacturer |
Accortec
|
Transcend
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR3
|
DDR3L
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
Y
|
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
Server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
16GB
|
16GB
|
32GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 16 GB
|
1 x 32 GB
|
N/A
|
1 x 64 GB
|
1 x 64 GB
|





