We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
i-Blason SPD22109UBPSPBK tablet case 10.9" Cover Black
SKU
SPD22109UBPSPBK
Login for pricing
In stock
iPad 10.9" 2022 Unicorn Beetle PRO Rugged Kickstand Case-Black
UNSPSC: 43211620
- Made of unbending polycarbonate and shock-absorbing TPU
- Full-body case with built-in screen protector
- Elevated edges guard lenses and display from surfaces
- Apple Pencil holder with easy popout access
- Built-in kickstand for hands-free convenience
- Compatible with iPad 10th Generation (2022)
| SKU | SPD22109UBPSPBK |
|---|---|
| EAN | 0843439121171 |
| Manufacturer | i-Blason |
| Availability | In Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 10.9" |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad 10.9" 2022 |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Pen loop | Yes |
| Stand mode | Yes |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 10.9" |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad 10.9" 2022 |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Product main colour | Black |
| Design | |
|---|---|
| Pen loop | Yes |
| Stand mode | Yes |
| Packaging data | |
| Screen protector | Yes |
| Packaging content | |
| Screen protector | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
i-Blason SPD22109UBPSPBK tablet case 1...
Login for pricing
|
Gumdrop Cases Hideaway 10.2" Shel...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus Pro-Tek 10.5" Folio Black
Login for pricing
|
Recommended
Targus Safeport 10.2" Cover Black
Login for pricing
|
New
Targus SafeFit 8.5" Folio Black
Login for pricing
|
Popular
MAXCases Extreme Shell 10" Shell...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SPD22109UBPSPBK
|
03A005
|
THZ852GL
|
THD500GL
|
THZ784GL
|
MS-ES-SG-G2-BLK
|
| Manufacturer |
i-Blason
|
Gumdrop Cases
|
Targus
|
Targus
|
Targus
|
MAXCases
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
Microsoft
|
| Case type |
Cover case
|
Shell case
|
Folio case
|
Cover case
|
Folio case
|
Shell case
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





