We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trendnet TI-CP02 power cable Black 78.7" (2 m) M12
SKU
TI-CP02
Login for pricing
In stock
Industrial M12 Female 5-Pin Connector Electrical Cable, 2m (6.5 ft.)
UNSPSC: 26121629
- M12 female 5-pin A-coded connector
- IP67 weather rated
- 2m (6.5 ft.) cable length
- Compatible with TI-XPG50
| SKU | TI-CP02 |
|---|---|
| EAN | 0710931162721 |
| Manufacturer | Trendnet |
| Availability | In Stock |
TRENDnet’s Industrial M12 Female 5-Pin Connector Electrical Cable, model TI-CP02, is designed to connect an M12 A-coded compatible industrial rail switch. The M12 connector is specifically designed for moving bus, train, and other rolling stock applications.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 | M12 |
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Features | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 1 | M12 |
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Connector 2 gender | No |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3.46 oz (98 g) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
You may also be interested in
| Product |
Trendnet TI-CP02 power cable Black 78....
Login for pricing
|
APC AP9877 power cable Black 78"...
Login for pricing
|
Popular
APC C13/C14 2.5m Black 98.4" (2.5...
Login for pricing
|
APC Power Cord 16A 200-240V Black
Login for pricing
|
Hot Product
Cisco CAB-C19-CBN= power cable Black 1...
Login for pricing
|
Bestseller
Cisco CAB-TA-NA= power cable Power plu...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TI-CP02
|
AP9877
|
AP9870
|
AP9871
|
CAB-C19-CBN=
|
CAB-TA-NA=
|
| Manufacturer |
Trendnet
|
APC
|
APC
|
APC
|
Cisco
|
Cisco
|





