We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panorama Antennas 4G/5G 4X4 MIMO DASH ANT 3M network antenna Omni-directional antenna SMA 7 dBi
SKU
BATM4-6-60
Login for pricing
In stock
BAT[X]M4-6-60-[X] | 4×4 MiMo 4G/5G Adhesive Mount Antenna
UNSPSC: 43221729
| SKU | BATM4-6-60 |
|---|---|
| EAN | 5055416083418 |
| Manufacturer | PANORAMA ANTENNAS |
| Availability | In Stock |
The Panorama BAT[X]M4 range is a discrete or covert 4x4 MiMo antenna solution for 4G / 5G with the option of GPS/GNSS, and 2x2, 3x3 or 4x4 dual band 2.4/5.0-7.2GHz WiFi 6e.
| Performance | |
|---|---|
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
| Frequency band | 0.617 - 6 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Antenna connector type | SMA |
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
| Frequency band | 0.617 - 6 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Technical details | |
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
| Frequency band | 0.617 - 6 GHz |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Impedance | 50 Ω |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Antenna connector type | SMA |
You may also be interested in
| Product |
Panorama Antennas 4G/5G 4X4 MIMO DASH...
Login for pricing
|
New
Wilson Electronics 309906-50N network...
Login for pricing
|
Popular
Panorama Antennas WMM8G-7-38-5SP netwo...
Login for pricing
|
Bestseller
Panorama Antennas SH-IN2440 network an...
Login for pricing
|
Panorama Antennas SH-IN2442 network an...
Login for pricing
|
Hot Product
Panorama Antennas LP-IN2455-W network...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BATM4-6-60
|
309906-50N
|
WMM8G-7-38-5SP
|
SH-IN2440
|
SH-IN2442
|
LP-IN2455-W
|
| Manufacturer |
PANORAMA ANTENNAS
|
Wilson Electronics
|
PANORAMA ANTENNAS
|
PANORAMA ANTENNAS
|
PANORAMA ANTENNAS
|
PANORAMA ANTENNAS
|




