We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Edge E300 IP Phone and PoE-enabled
SKU
82M92AA
Login for pricing
In stock
HP Poly Edge E300 IP Phone and PoE-enabled, IPS, 320 x 240 pixels, 4:3, HTTPS, ENERGY STAR, EAC, Federal Communications Commission (FCC), CE
UNSPSC: 43191511
- This versatile phone is outfitted with a bright 3.5-inch color IPS LCD display and shows your lines, features, contacts, and speed dials. What’s more, the Poly Edge E300 Series is designed to handle up to 32 lines to be more productive.
- The Poly E300 Series offer quality audio with Poly HD voice. They reduce noise and distractions with Poly NoiseBlockAI and Acoustic Fence technologies.
| SKU | 82M92AA |
|---|---|
| EAN | 0197497341409 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
The new office standard
This versatile phone is outfitted with a bright 3.5-inch color IPS LCD display and shows your lines, features, contacts, and speed dials. What’s more, the Poly Edge E300 Series is designed to handle up to 32 lines to be more productive.
Enterprise-quality sound
The Poly E300 Series offer quality audio with Poly HD voice. They reduce noise and distractions with Poly NoiseBlockAI and Acoustic Fence technologies.
HP Poly Edge E300 IP Phone and PoE-enabled. Display: IPS, Display resolution: 320 x 240 pixels, Aspect ratio: 4:3. Security algorithms: HTTPS. Sustainability certificates: ENERGY STAR, Compliance certificates: EAC, Federal Communications Commission (FCC), CE. Package weight: 10.6 oz (300 g). Country of origin: China, Pallet weight: 787.1 lbs (357 kg)
| Features | |
|---|---|
| Wall mountable | Yes |
| Security | |
| Security algorithms | HTTPS |
| Design | |
| Wall mountable | Yes |
| Display | |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display | IPS |
| Aspect ratio | 4:3 |
| Network | |
| Security algorithms | HTTPS |
| Technical details | |
|---|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
| Compliance certificates | EAC, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Certificates | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Compliance certificates | EAC, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43191511 |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP Poly Edge E300 IP Phone and PoE-ena...
Login for pricing
|
Bestseller
Cisco 7821 IP phone Black, Silver 2 li...
Login for pricing
|
Recommended
Cisco 6901 IP phone Charcoal
Login for pricing
|
Popular
Cisco 3905 IP phone Chocolate 1 lines
Login for pricing
|
Cisco 7811 IP phone Black, Silver 1 li...
Login for pricing
|
New
Cisco 7821 IP phone Black, Silver 2 li...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
82M92AA
|
CP-7821-K9=
|
CP-6901-C-K9=
|
CP-3905=
|
CP-7811-K9=
|
CP-7821-3PCC-K9=
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
| Product type |
N/A
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|





