We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE StoreEver 1/8 G2 Tape Autoloader Rack Kit
SKU
AH166A
Login for pricing
In stock
HPE StoreEver 1/8 G2 Tape Autoloader Rack Kit, Storage array, Tape Cartridge, 6.1" (154.9 mm), 33.1" (839.9 mm), 2.95" (74.9 mm), 8.47 lbs (3.84 kg)
UNSPSC: 43201807
| SKU | AH166A |
|---|---|
| EAN | 0882780740808 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HPE StoreEver 1/8 G2 Tape Autoloader Rack Kit. Product type: Storage array, Media type: Tape Cartridge. Width: 6.1" (154.9 mm), Depth: 33.1" (839.9 mm), Height: 2.95" (74.9 mm). Mounting: 19''. Weight (imperial): 9.48 lbs
| Performance | |
|---|---|
| Media type | Tape Cartridge |
| Product type | Storage array |
| Technical details | |
| Width | 6.1" (154.9 mm) |
| Mounting | 19'' |
| Height | 2.95" (74.9 mm) |
| Depth | 33.1" (839.9 mm) |
| Weight (imperial) | 9.48 lbs |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.47 lbs (3.84 kg) |
| Width | 6.1" (154.9 mm) |
| Height | 2.95" (74.9 mm) |
| Depth | 33.1" (839.9 mm) |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Storage array |
| Other features | |
| Mounting | 19'' |
| Weight (imperial) | 9.48 lbs |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
You may also be interested in
| Product |
HPE StoreEver 1/8 G2 Tape Autoloader R...
Login for pricing
|
HPE StoreEver 1U Generic Rack Mount Kit
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
AH166A
|
BC029A
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
| Media type |
Tape cartridge
|
N/A
|
| Product type |
Storage array
|
N/A
|



