We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panorama Antennas 5m, male-male coaxial cable 196.9" (5 m) SMA Black
SKU
C32SP-5SMARV
| SKU | C32SP-5SMARV |
|---|---|
| EAN | 5019738203374 |
| Manufacturer | PANORAMA ANTENNAS |
| Availability | In Stock |
CS32 cable is a high-performance double shielded solid core 5mm coaxial cable which is a great alternative to LMR-195. The extra shielding means that there is less loss of gain at higher frequencies making it ideal for LTE and WIFI applications up to 6GHz
Variants of this cable with SMA (m) Plugs fit to Panorama's standard Wifi antenna termination and so are ideal for connecting WiFi antennas to many routers and modems.
Variants of this cable with SMA (m) Plugs fit to Panorama's standard Wifi antenna termination and so are ideal for connecting WiFi antennas to many routers and modems.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | SMA |
| Connector 1 | SMA |
| Features | |
| Jacket outer diameter | 0.197" (5 mm) |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Connector 2 | SMA |
| Connector 1 | SMA |
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Harmonized System (HS) code | 85442000 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85442000 |
You may also be interested in
| Product |
New
Panorama Antennas 5m, male-male coaxia...
Login for pricing
|
Hot Product
C2G 50ft 75 ohm BNC Cable coaxial cabl...
Login for pricing
|
Popular
C2G Value Series F-type RG6 Coaxial Vi...
Login for pricing
|
Wilson Electronics WILSON400, 20ft coa...
Login for pricing
|
Wilson Electronics WILSON400, 30ft coa...
Login for pricing
|
Bestseller
Opengear 449041 coaxial cable 118.1&qu...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C32SP-5SMARV
|
40030
|
29133
|
952320
|
952330
|
449041
|
| Manufacturer |
PANORAMA ANTENNAS
|
C2G
|
C2G
|
Wilson Electronics
|
Wilson Electronics
|
OPENGEAR
|




