We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP ADF Roller Replacement Kit
SKU
W1B47A
| SKU | W1B47A |
|---|---|
| EAN | 0190781994114 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP ADF Roller Replacement Kit. Type: Roller, Device compatibility: Multifunctional, Brand compatibility: HP, Compatibility: HP PageWide Managed P75050dn; HP PageWide Managed P77740dn Multifunction Printer; HP PageWide..., Product color: Black
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HP PageWide Managed P75050dn; HP PageWide Managed P77740dn Multifunction Printer; HP PageWide Managed MFP P77750zs; HP PageWide Managed MFP P77750z; HP PageWide Managed MFP P77760z |
| Type | Roller |
| Product colour | Black |
| HP segment | Business, Enterprise, Home |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.54" (90 mm) |
| Depth | 2.68" (68 mm) |
| Height | 1.1" (28 mm) |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 8.25" (209.6 mm) |
| Package depth | 5.5" (139.7 mm) |
| Package height | 2" (50.8 mm) |
| Package weight | 4.23 oz (120 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HP PageWide Managed P75050dn; HP PageWide Managed P77740dn Multifunction Printer; HP PageWide Managed MFP P77750zs; HP PageWide Managed MFP P77750z; HP PageWide Managed MFP P77760z |
| Type | Roller |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 1755 pc(s) |
| Layers per pallet | 45 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 39 pc(s) |
| Pallet gross weight | 390.7 lbs (177.2 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight (imperial) | 390.65 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 42 x 40 x 80.71" |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 48 x 40 x 80.7" (1219.2 x 1016 x 2050 mm) |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190781994114 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190781994114 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1755 pc(s) |
| Layers per pallet | 45 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 39 pc(s) |
| Pallet gross weight | 390.7 lbs (177.2 kg) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP ADF Roller Replacement Kit
Login for pricing
|
Brother SP-A0001 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
Hot Product
40X7582 Transfer-Roller
Login for pricing
|
Canon 8262B002 printer/scanner spare p...
Login for pricing
|
Popular
Brother BAE001 printer/scanner spare p...
Login for pricing
|
Bestseller
DYMO ® Rhino 5200 Lithium Ion (Li-Ion)...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
W1B47A
|
SPA0001
|
40X7582
|
8262B002
|
BAE001
|
1759398
|
| Manufacturer |
HP
|
Brother
|
Lexmark
|
Canon
|
Brother
|
DYMO
|
| Type |
Roller
|
Separation pad
|
Roller
|
Separation pad
|
Battery
|
Battery
|
| Device compatibility |
Multifunctional
|
Scanner
|
Multifunctional
|
Scanner
|
N/A
|
N/A
|





