We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 300 ADF Roller Replacement Kit
SKU
J8J95A
Login for pricing
In stock
HP 300 ADF Roller Replacement Kit, Roller kit, Laser, China, HP, HP Color LaserJet Enterprise MFP M681dh J8A10A, MFP M681f J8A11A, Flow MFP M681f J8A12A, Flow MFP..., Business, Enterprise
UNSPSC: 44103113
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- Medium or large businesses who want their HP LaserJet MFP to continue to perform high-quality scanning.
- Pick rollers; Separation roller; Pick bogey assembly; Install guide
| SKU | J8J95A |
|---|---|
| EAN | 0889894213624 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP 300 ADF Roller Replacement Kit. Product type: Roller kit, Print technology: Laser, Country of origin: China. Weight: 1.31 oz (37 g). Package weight: 2.47 oz (70 g), Package width: 6.69" (170 mm), Package depth: 5.31" (135 mm). Quantity per pallet: 36 pc(s), Number of layers per pallet: 9 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 4 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 44 x 44 x 81.3" (1117 x 1117 x 2066 mm), Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): 44 x 44 x 81.3", Pallet weight (imperial): 650 lbs
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | HP |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise MFP M681dh J8A10A, MFP M681f J8A11A, Flow MFP M681f J8A12A, Flow MFP M681z J8A13A, Flow MFP M682z J8A17A / HP LaserJet Enterprise MFP M631dn J8J63A, Flow MFP M631h J8J64A, MFP M631z J8J65A, MFP M632h J8J70A, MFP M632fht J8J71A, Flow MFP M632z J8J72A, MFP M633fh J8J76A, Flow MFP M633z J8J78A / HP Color LaserJet Managed MFP E67550dh L3U66A, Flow MFP E67560z L3U70A / HP LaserJet Managed MFP E62555dn J8J66A, E62565hs J8J73A, Flow MFP E62565h J8J74A, E62565z J8J79A, E62575z J8J80A |
| Product type | Roller kit |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.31 oz (37 g) |
| Package width | 6.69" (170 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 2.47 oz (70 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 6.69" (170 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 2.47 oz (70 g) |
| Package depth | 5.31" (135 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 650 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 44 x 44 x 81.3" (1117 x 1117 x 2066 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 44 x 44 x 81.3" |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Package depth | 5.31" (135 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 17.3 lbs |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894213624 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894213624 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 17.2 lbs (7.8 kg) |
| Pallet gross weight | 650.4 lbs (295 kg) |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 650.4 lbs (295 kg) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 650 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 44 x 44 x 81.3" (1117 x 1117 x 2066 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 44 x 44 x 81.3" |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP 300 ADF Roller Replacement Kit
Login for pricing
|
Canon 5972B001AA
Login for pricing
|
Popular
HP LaserJet ADF Roller Replacement Kit
Login for pricing
|
Bestseller
C13T619300 (T6193) Cleaning cartridge
Login for pricing
|
Ricoh 408227 printer kit Transfer kit
Login for pricing
|
New
Epson C13S210116 printer kit Maintenan...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J8J95A
|
5972B001
|
C1P70A
|
T619300
|
408227
|
C13S210116
|
| Manufacturer |
HP
|
Canon
|
HP
|
Epson
|
Ricoh
|
Epson
|














