We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 220V Maintenance Kit
SKU
L0H25A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet 220V Maintenance Kit, Maintenance kit, Laser, China, L0H25A, 225000 pages, HP
UNSPSC: 44103113
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- Medium or large businesses who want consistent print quality, reliability and uptime.
- Fuser unit (220V); Documentation (Hardware Install Guide, Recycle Guide)
| SKU | L0H25A |
|---|---|
| EAN | 0889894213549 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet 220V Maintenance Kit. Product type: Maintenance kit, Print technology: Laser, Country of origin: China. Width: 14.4" (365 mm), Depth: 5.63" (143 mm), Height: 4.17" (106 mm). Package weight: 6.61 lbs (3 kg), Package width: 19.6" (498 mm), Package depth: 9.37" (238 mm). Quantity per pallet: 100 pc(s), Number of layers per pallet: 10 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 10 pc(s). Color ink page yield: 225000 pages
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | L0H25A |
| Black ink page yield | 225000 pages |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M607n K0Q14A, M607dn K0Q15A, M608n K0Q17A, M608dn K0Q18A, M608x K0Q19A, M609dn K0Q21A, M609dh K0Q20A, M609x K0Q22A / HP LaserJet Managed E60055dn MOP33A, E60065dn MOP35A, E60065x MOP36A, E60075dn MOP39A, E60075x MOP40A, E60155dn 3GY09A, E60165dn 3GY10A, E60175dn 3GY12A |
| Product type | Maintenance kit |
| Colour ink page yield | 225000 pages |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 14.4" (365 mm) |
| Depth | 5.63" (143 mm) |
| Height | 4.17" (106 mm) |
| Weight | 3.75 lbs (1.7 kg) |
| Package width | 19.6" (498 mm) |
| Package height | 9.41" (239 mm) |
| Package weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 19.6" (498 mm) |
| Package height | 9.41" (239 mm) |
| Package weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Package depth | 9.37" (238 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 661.3 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 94.4" (1200 x 1000 x 2399 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.2 x 39.37 x 94.44" |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Package depth | 9.37" (238 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894213549 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894213549 |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross length | 39.4" (100 cm) |
| Pallet gross height | 94.5" (2.4 m) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 661.4 lbs (300 kg) |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 661.4 lbs (300 kg) |
| Colour ink page yield | 225000 pages |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 661.3 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 94.4" (1200 x 1000 x 2399 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.2 x 39.37 x 94.44" |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP LaserJet 220V Maintenance Kit
Login for pricing
|
HP LaserJet 110V User Maintenance Kit
Login for pricing
|
Bestseller
CE516A Transfer-kit, 150K pages
Login for pricing
|
Recommended
HP LaserJet CF249A 110V Maintenance/Fu...
Login for pricing
|
Hot Product
HP LaserJet CE514A 110V Maintenance Kit
Login for pricing
|
Popular
CF254A Fuser kit, 200K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L0H25A
|
Q5421A
|
CE516A
|
CF249A
|
CE514A
|
CF254A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





