We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 110V Maintenance Kit
SKU
L0H24A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet 110V Maintenance Kit, Maintenance kit, Laser, 225000 pages, China, HP, LaserJet Enterprise M607n, LaserJet Enterprise M607dn , LaserJet Enterprise M608n, LaserJet...
UNSPSC: 44103113
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- Medium or large businesses who want consistent print quality, reliability and uptime.
- Fuser unit (110V); Documentation (Hardware Install Guide, Recycle Guide)
| SKU | L0H24A |
|---|---|
| EAN | 0889894213532 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet 110V Maintenance Kit. Product type: Maintenance kit, Print technology: Laser, Page yield: 225000 pages. Width: 14.4" (365 mm), Depth: 5.63" (143 mm), Height: 4.17" (106 mm). Package weight: 6.61 lbs (3 kg), Package width: 19.6" (498 mm), Package length: 9.41" (23.9 cm). Quantity per pallet: 100 pc(s), Number of layers per pallet: 10 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 10 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 47.2 x 39.4 x 94.4" (1200 x 1000 x 2399 mm), Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): 47.2 x 39.37 x 94.44", Pallet weight (imperial): 661.3 lbs
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | HP |
| Page yield | 225000 pages |
| Print technology | Laser |
| Compatibility | LaserJet Enterprise M607n, LaserJet Enterprise M607dn , LaserJet Enterprise M608n, LaserJet Enterprise M608dn, LaserJet Enterprise M608x, LaserJet Enterprise M609dn, LaserJet Enterprise M609dh, LaserJet Enterprise M609x, LaserJet Managed E60055dn, LaserJet Managed E60065dn, LaserJet Managed E60065x, LaserJet Managed E60075dn, LaserJet Managed E60075x |
| Product type | Maintenance kit |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 14.4" (365 mm) |
| Depth | 5.63" (143 mm) |
| Height | 4.17" (106 mm) |
| Weight | 3.75 lbs (1.7 kg) |
| Package width | 19.6" (498 mm) |
| Package height | 9.41" (239 mm) |
| Package weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Packaging data | |
| Package length | 9.41" (23.9 cm) |
| Package width | 19.6" (498 mm) |
| Package height | 9.41" (239 mm) |
| Package weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Package weight | 661.4 lbs (300 kg) |
| Package depth | 9.37" (238 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Package length | 9.41" (23.9 cm) |
| Country of origin | China |
| Page yield | 225000 pages |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 661.3 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 94.4" (1200 x 1000 x 2399 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.2 x 39.37 x 94.44" |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Package weight | 661.4 lbs (300 kg) |
| Package depth | 9.37" (238 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894213532 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894213532 |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross length | 39.4" (100 cm) |
| Pallet gross height | 94.5" (2.4 m) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 661.4 lbs (300 kg) |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Package weight | 661.4 lbs (300 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 661.4 lbs (300 kg) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 661.3 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 94.4" (1200 x 1000 x 2399 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.2 x 39.37 x 94.44" |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Package weight | 661.4 lbs (300 kg) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP LaserJet 110V Maintenance Kit
Login for pricing
|
HP LaserJet 110V User Maintenance Kit
Login for pricing
|
Hot Product
CE516A Transfer-kit, 150K pages
Login for pricing
|
New
HP LaserJet CF249A 110V Maintenance/Fu...
Login for pricing
|
Recommended
HP LaserJet CE514A 110V Maintenance Kit
Login for pricing
|
Popular
CF254A Fuser kit, 200K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L0H24A
|
Q5421A
|
CE516A
|
CF249A
|
CE514A
|
CF254A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





