We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 110V Fuser Kit
SKU
P1B91A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet 110V Fuser Kit, Laser, 150000 pages, Philippines, HP, Color LaserJet Enterprise M652n, Color LaserJet Enterprise M652dn, Color LaserJet Enterprise..., 15 - 30 °C
UNSPSC: 44103113
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- Medium or large businesses who want consistent print quality, reliability and uptime.
- Fuser unit (110V); Documentation (Hardware Install Guide, Recycle Guide)
| SKU | P1B91A |
|---|---|
| EAN | 0889899076088 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet 110V Fuser Kit. Print technology: Laser, Page yield: 150000 pages, Country of origin: Philippines. Width: 17.1" (435 mm), Depth: 2.76" (70 mm), Height: 8.46" (215 mm). Package weight: 5.73 lbs (2.6 kg), Package width: 19.6" (498 mm), Package depth: 7.8" (198 mm). Quantity per pallet: 72 pc(s), Number of layers per pallet: 8 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 12 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 47.2 x 39.4 x 95.4" (1200 x 1000 x 2422 mm), Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): 47.2 x 39.4 x 95.4", Pallet weight (imperial): 570 lbs
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Philippines |
| Brand compatibility | HP |
| Page yield | 150000 pages |
| Print technology | Laser |
| Compatibility | Color LaserJet Enterprise M652n, Color LaserJet Enterprise M652dn, Color LaserJet Enterprise M653dn, Color LaserJet Enterprise M653x, Color LaserJet Enterprise M653dh, Color LaserJet Enterprise MFP M681dh, Color LaserJet Enterprise MFP M681f, Color LaserJet Enterprise Flow MFP M681f, Color LaserJet Enterprise Flow MFP M681z, Color LaserJet Enterprise Flow MFP M682z, Color LaserJet Managed E65050dn, Color LaserJet Managed E65060dn, Color LaserJet Managed MFP E67550dh, Color LaserJet Managed Flow MFP E67560z |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 85% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 17.1" (435 mm) |
| Depth | 2.76" (70 mm) |
| Height | 8.46" (215 mm) |
| Weight | 4.17 lbs (1.89 kg) |
| Package width | 19.6" (498 mm) |
| Package height | 11.2" (284 mm) |
| Package weight | 5.73 lbs (2.6 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 19.6" (498 mm) |
| Package height | 11.2" (284 mm) |
| Package weight | 5.73 lbs (2.6 kg) |
| Package depth | 7.8" (198 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | Philippines |
| Page yield | 150000 pages |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 570 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 95.4" (1200 x 1000 x 2422 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.2 x 39.4 x 95.4" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Package depth | 7.8" (198 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889899076088 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889899076088 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Pallet gross weight | 570.1 lbs (258.6 kg) |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 570.1 lbs (258.6 kg) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 570 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 95.4" (1200 x 1000 x 2422 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.2 x 39.4 x 95.4" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP LaserJet 110V Fuser Kit
Login for pricing
|
HP LaserJet 110V User Maintenance Kit
Login for pricing
|
Hot Product
CE516A Transfer-kit, 150K pages
Login for pricing
|
New
HP LaserJet CF249A 110V Maintenance/Fu...
Login for pricing
|
Recommended
HP LaserJet CE514A 110V Maintenance Kit
Login for pricing
|
Popular
CF254A Fuser kit, 200K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P1B91A
|
Q5421A
|
CE516A
|
CF249A
|
CE514A
|
CF254A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|




