We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton BPM125HW maintenance bypass panel (MBP) Black
SKU
BPM125HW
| SKU | BPM125HW |
|---|---|
| EAN | 0743172082992 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | In Stock |
Eaton Bypass Power Module (BPM), 3U, Hardwired input
| Features | |
|---|---|
| Housing colour | Black |
| Rack capacity | 3U |
| Rack mounting | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 17.3" (439.4 mm) |
| Depth | 26.5" (673 mm) |
| Height | 5.1" (129.5 mm) |
| Weight | 32 oz (907 g) |
You may also be interested in
| Product |
Eaton BPM125HW maintenance bypass pane...
Login for pricing
|
APC SBP16KP maintenance bypass panel (...
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
BPM125HW
|
SBP16KP
|
| Manufacturer |
Eaton
|
APC
|
| Housing colour |
Black
|
N/A
|

