We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CF226XD (26X) Toner black, 9K pages, Pack qty 2
SKU
CF226XD
Login for pricing
In stock
HP 26X 2-pack High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridges, 18000 pages, Black, 2 pc(s)
UNSPSC: 44103103
- Original HP 26X High Yield Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426
- 2 Black (~18,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Up to 2X more pages with high-yield toner**
- Original HP Toner cartridges with JetIntelligence help you get the most out of your printer—professional documents you can proud of, more pages at fast speeds,[1,2] and anti-fraud technology.
- Ideal for printing consistent, quality black-and-white pages at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.
- Depend on Original HP 26X High Yield Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- 2 toner cartridges; Recycling guide
| SKU | CF226XD |
|---|---|
| EAN | 0190780576106 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Clear, sharp black text and rich halftones
Represent your business ideas with top-quality prints, and make your work stand out from the rest.
HP 26X 2-pack High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridges. Black toner page yield: 18000 pages, Printing colors: Black, Quantity per pack: 2 pc(s)
Compatible Printers: HP LaserJet Pro M 402 dn, HP LaserJet Pro M 402 n, HP LaserJet Pro M 402 d, HP LaserJet Pro MFP M 426 fdw, HP LaserJet Pro MFP M 426 fdn, HP LaserJet Pro MFP M 426 fw, HP LaserJet Pro M 402 dw, HP LaserJet Pro MFP M 426 dw, HP LaserJet Pro MFP M 426 n, HP LaserJet Pro M 402 Series, HP LaserJet Pro M 402 dne, HP LaserJet Pro M 400 Series, HP LaserJet Pro MFP M 420 Series, Troy M 402, HP LaserJet Pro MFP M 426 dn
| Features | |
|---|---|
| Black toner cartridges quantity | 2 |
| Black toner page yield | 18000 pages |
| Compatibility | HP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CF226XD |
| Cartridge capacity | High |
| Print technology | Laser |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Pallet size (EU) | 43.2 x 30.7 x 41.6" (1098 x 780 x 1057 mm) |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Pallet weight (imperial) | 460.8 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 43.2 x 38.8 x 50.4" |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 70 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 44 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 14.3" (362 mm) |
| Depth | 8.03" (204 mm) |
| Height | 8.94" (227 mm) |
| Package depth | 8.03" (204 mm) |
| Package weight | 5.95 lbs (2.7 kg) |
| Weight | 4.28 lbs (1.94 kg) |
| Package width | 14.3" (362 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 8.94" (227 mm) |
| Products per pallet | 70 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 43.2 x 38.8 x 50.4" (1098 x 986 x 1279 mm) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High |
| Print technology | Laser |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 8.03" (204 mm) |
| Package weight | 5.95 lbs (2.7 kg) |
| Package width | 14.3" (362 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 8.94" (227 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CF226XD |
| Pallet size (EU) | 43.2 x 30.7 x 41.6" (1098 x 780 x 1057 mm) |
| Package type | Box |
| Country of origin | Japan |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Pallet weight (imperial) | 460.8 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 43.2 x 38.8 x 50.4" |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 70 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 44 pc(s) |
| Compatibility | HP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426 |
| Box contents | 2 toner cartridges; Recycling guide |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 11 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 6.8 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190780576106 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190780576106 |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 6.8 |
| Other features | |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Pallet size (EU) | 43.2 x 30.7 x 41.6" (1098 x 780 x 1057 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 43.2 x 38.8 x 50.4" (1098 x 986 x 1279 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 460.8 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 43.2 x 38.8 x 50.4" |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 461.9 lbs (209.5 kg) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 306.4 lbs (139 kg) |
| Pallet size (EU) | 43.2 x 30.7 x 41.6" (1098 x 780 x 1057 mm) |
| Products per pallet | 70 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 43.2 x 38.8 x 50.4" (1098 x 986 x 1279 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 460.8 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 43.2 x 38.8 x 50.4" |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 70 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 44 pc(s) |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 11 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CF226XD (26X) Toner black, 9K pages, P...
Login for pricing
|
New
C9732A (645A) Toner yellow, 12K pages...
Login for pricing
|
Popular
C9731A (645A) Toner cyan, 12K pages @...
Login for pricing
|
Recommended
C9730A (645A) Toner black, 13K pages @...
Login for pricing
|
Hot Product
C8543X (43X) Toner black, 30K pages
Login for pricing
|
C9733A (645A) Toner magenta, 12K pages...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CF226XD
|
C9732A
|
C9731A
|
C9730A
|
C8543X
|
C9733A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Yellow
|
Cyan
|
Black
|
Black
|
Magenta
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





