We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
113R00782 Drum kit, 82.2K pages
SKU
113R00782
- Capacity: 82000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C7000 Color Printer
| SKU | 113R00782 |
|---|---|
| EAN | 0095205846379 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 7000 N, Xerox VersaLink C 7000 DN
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | Netherlands, Vietnam |
| Weight & dimensions | |
| Width | 6.1" (155 mm) |
| Depth | 20.7" (525 mm) |
| Height | 4.92" (125 mm) |
| Package depth | 20.8" (528.1 mm) |
| Package weight | 21.2 oz (600 g) |
| Weight | 21.1 oz (598.7 g) |
| Package width | 4.72" (119.9 mm) |
| Package height | 6.18" (157 mm) |
| Packaging data | |
| Package depth | 20.8" (528.1 mm) |
| Package weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package width | 4.72" (119.9 mm) |
| Package height | 6.18" (157 mm) |
| Package dimensions (W x D x H) | 4.72 x 20.79 x 6.18" |
| Package weight (imperial) | 1.32 lbs |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 4.72 x 20.79 x 6.18" |
| Country of origin | Netherlands, Vietnam |
| Package weight (imperial) | 1.32 lbs |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (W x D x H) | 4.72 x 20.79 x 6.18" |
| Package weight (imperial) | 1.32 lbs |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
113R00782 Drum kit, 82.2K pages
Login for pricing
|
Bestseller
Q5949X (49X) Toner black, 6K pages
Login for pricing
|
Q7516A (16A) Toner black, 12K pages
Login for pricing
|
Popular
Q5950A (643A) Toner black, 11K pages @...
Login for pricing
|
New
Q7553X (53X) Toner black, 7K pages
Login for pricing
|
Lexmark X746A4YG toner cartridge 1 pc(...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
113R00782
|
Q5949X
|
Q7516A
|
Q5950A
|
Q7553X
|
X746A4YG
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|





