We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R03931 toner cartridge 1 pc(s) Original Black
SKU
106R03931
| SKU | 106R03931 |
|---|---|
| EAN | 0095205866261 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox Genuine Xerox Black Extra High Capacity Toner Cartridge For The VersaLink C605 for VersaLink C605 is specially formulated and tested to provide the best image quality and most reliable printing you can count on page after page. Xerox Genuine Supplies and Xerox equipment are made for each other. Accept no imitations.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 16900 pages |
| Compatibility | VersaLink C605 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Printing colours | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
| Print quality | |
|---|---|
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Printing colours | Black |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package type | Box |
| Compatibility | VersaLink C605 |
| Packaging data | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R03931 toner cartridge 1 pc(s...
Login for pricing
|
Hot Product
Q5949X (49X) Toner black, 6K pages
Login for pricing
|
Q7516A (16A) Toner black, 12K pages
Login for pricing
|
Popular
Q5950A (643A) Toner black, 11K pages @...
Login for pricing
|
New
Q7553X (53X) Toner black, 7K pages
Login for pricing
|
Lexmark X746A4YG toner cartridge 1 pc(...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R03931
|
Q5949X
|
Q7516A
|
Q5950A
|
Q7553X
|
X746A4YG
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|





