We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R03929 toner cartridge 1 pc(s) Original Magenta
SKU
106R03929
| SKU | 106R03929 |
|---|---|
| EAN | 0095205866247 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox Genuine Xerox Magenta Extra High Capacity Toner Cartridge For The VersaLink C605 for VersaLink C605 is specially formulated and tested to provide the best image quality and most reliable printing you can count on page after page. Xerox Genuine Supplies and Xerox equipment are made for each other. Accept no imitations.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 16800 pages |
| Compatibility | VersaLink C605 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Printing colours | Magenta |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
| Print quality | |
|---|---|
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Printing colours | Magenta |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package type | Box |
| Compatibility | VersaLink C605 |
| Packaging data | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R03929 toner cartridge 1 pc(s...
Login for pricing
|
Recommended
C9730A (645A) Toner black, 13K pages @...
Login for pricing
|
Popular
C8543X (43X) Toner black, 30K pages
Login for pricing
|
Hot Product
Q5949X (49X) Toner black, 6K pages
Login for pricing
|
New
Q7516A (16A) Toner black, 12K pages
Login for pricing
|
Q7503A Fuser kit, 150K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R03929
|
C9730A
|
C8543X
|
Q5949X
|
Q7516A
|
Q7503A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
N/A
|





