We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R03919 toner cartridge 1 pc(s) Original Black
SKU
106R03919
Login for pricing
In stock
VersaLink C600 Black Extra High Capacity Toner Cartridge
UNSPSC: 44103103
| SKU | 106R03919 |
|---|---|
| EAN | 0095205866148 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
This genuine Xerox extra high capacity black toner cartridge is specially formulated for the VersaLink C600 to ensure the best print quality possible and deliver consistent and reliable results, page after page. Get peace of mind with genuine Xerox supplies and don’t settle for cheap imitations.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 16900 pages |
| Compatibility | VersaLink C600 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package weight | 14.4 oz (408 g) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black |
| Compatibility | VersaLink C600 |
| Packaging data | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package weight | 14.4 oz (408 g) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R03919 toner cartridge 1 pc(s...
Login for pricing
|
Hot Product
Q5949X (49X) Toner black, 6K pages
Login for pricing
|
Q7516A (16A) Toner black, 12K pages
Login for pricing
|
Popular
Q5950A (643A) Toner black, 11K pages @...
Login for pricing
|
New
Q7553X (53X) Toner black, 7K pages
Login for pricing
|
Lexmark X746A4YG toner cartridge 1 pc(...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R03919
|
Q5949X
|
Q7516A
|
Q5950A
|
Q7553X
|
X746A4YG
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|





