We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
108R01492 Service-Kit
SKU
108R01492
Login for pricing
In stock
Maintenance Kit( Long-Life Item, Typically Not Required)
UNSPSC: 44103103
- Capacity: 100000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C500 Color Printer/C505 Color Multifunction Printer/C600 Color Printer/C605 Color Multifunction Printer
| SKU | 108R01492 |
|---|---|
| EAN | 0095205867008 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 600 XL, Xerox VersaLink C 600 XN, Xerox VersaLink C 600 XLM, Xerox VersaLink C 600 XM, Xerox VersaLink C 600 N, Xerox VersaLink C 500 DN, Xerox VersaLink C 500 N, Xerox VersaLink C 600 X, Xerox VersaLink C 605, Xerox VersaLink C 605 N, Xerox VersaLink C 505 X, Xerox VersaLink C 500 Series, Xerox VersaLink C 605 Series, Xerox VersaLink C 605 XL, Xerox VersaLink C 505, Xerox VersaLink C 600 DN
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C500 Colour Printer Xerox VersaLink C505 Colour Multifunction Printer Xerox VersaLink C600 Colour Printer Xerox VersaLink C605 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Print technology | Laser |
| Country of origin | Netherlands, Vietnam |
| Weight & dimensions | |
| Width | 18.5" (470 mm) |
| Depth | 20.1" (510 mm) |
| Height | 7.68" (195 mm) |
| Package depth | 18.4" (467.4 mm) |
| Package weight | 7.47 lbs (3.39 kg) |
| Weight | 7.47 lbs (3.39 kg) |
| Package width | 20.4" (518.2 mm) |
| Package height | 8.2" (208.3 mm) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 18.4" (467.4 mm) |
| Package weight | 7.47 lbs (3.39 kg) |
| Package width | 20.4" (518.2 mm) |
| Package height | 8.2" (208.3 mm) |
| Package dimensions (W x D x H) | 20.4 x 18.4 x 8.2" |
| Package weight (imperial) | 7.48 lbs |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 20.4 x 18.4 x 8.2" |
| Country of origin | Netherlands, Vietnam |
| Package weight (imperial) | 7.48 lbs |
| Compatibility | Xerox VersaLink C500 Colour Printer Xerox VersaLink C505 Colour Multifunction Printer Xerox VersaLink C600 Colour Printer Xerox VersaLink C605 Colour Multifunction Printer |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser |
| Package dimensions (W x D x H) | 20.4 x 18.4 x 8.2" |
| Package weight (imperial) | 7.48 lbs |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
108R01492 Service-Kit
Login for pricing
|
Recommended
C9730A (645A) Toner black, 13K pages @...
Login for pricing
|
Popular
C8543X (43X) Toner black, 30K pages
Login for pricing
|
Hot Product
Q5949X (49X) Toner black, 6K pages
Login for pricing
|
New
Q7516A (16A) Toner black, 12K pages
Login for pricing
|
Q7503A Fuser kit, 150K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
108R01492
|
C9730A
|
C8543X
|
Q5949X
|
Q7516A
|
Q7503A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
N/A
|





