We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R03917 toner cartridge 1 pc(s) Original Magenta
SKU
106R03917
Login for pricing
In stock
VersaLink C600 Magenta Extra High Capacity Toner Cartridge
UNSPSC: 44103103
| SKU | 106R03917 |
|---|---|
| EAN | 0095205866124 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
This genuine Xerox extra high capacity magenta toner cartridge is specially formulated for the VersaLink C600 to ensure the best print quality possible and deliver consistent and reliable results, page after page. Get peace of mind with genuine Xerox supplies and don’t settle for cheap imitations.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 16800 pages |
| Compatibility | VersaLink C600 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Product colour | Black, Magenta |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package weight | 14.1 oz (399 g) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black, Magenta |
| Compatibility | VersaLink C600 |
| Packaging data | |
| Package depth | 3.7" (94 mm) |
| Package weight | 14.1 oz (399 g) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package height | 4" (101.6 mm) |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black, Magenta |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R03917 toner cartridge 1 pc(s...
Login for pricing
|
Recommended
C9730A (645A) Toner black, 13K pages @...
Login for pricing
|
Hot Product
C8543X (43X) Toner black, 30K pages
Login for pricing
|
HP Color LaserJet Q3984A 110V Fuser Kit
Login for pricing
|
Popular
C9734B Transfer-kit, 120K pages
Login for pricing
|
New
Q7503A Fuser kit, 150K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R03917
|
C9730A
|
C8543X
|
Q3984A
|
C9734B
|
Q7503A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
N/A
|
N/A
|





