ALOGIC AP27KPB160W power bank 27600 mAh Silver
SKU
AP27KPB160W
Login for pricing
Out of stock
ALOGIC AP27KPB160W, 27600 mAh, Power Delivery, Silver
UNSPSC: 26111701
| SKU | AP27KPB160W |
|---|---|
| EAN | 9350784101860 |
| Manufacturer | ALOGIC |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 3 |
| Charger compatibility | Laptop/netbook, Mobile phone/Smartphone, Portable gaming console, Tablet |
| Product colour | Silver |
| Built-in display | Yes |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 99.36 Wh |
| Battery capacity | 27600 mAh |
| Charging source | USB |
| Fast charging technology | Power Delivery |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 160 W |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-A output ports | 1 |
| USB Type-C connector | Yes |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| USB Type-A connector | Yes |
| Power | |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Charging source | USB |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.56" (65 mm) |
| Depth | 6.1" (155 mm) |
| Height | 2.36" (60 mm) |
| Weight | 24 oz (680 g) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ergonomics | |
| Built-in display | Yes |
| Technical details | |
| Shape | Rectangle |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Packaging data | |
| Logistics data | |
You may also be interested in
| Product |
ALOGIC AP27KPB160W power bank 27600 mA...
Login for pricing
ALOGIC Matrix+ 3-in-1 5000 mAh Wireles...
Targus 140W Laptop Power Bank Silver b...