We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 LC CWDM4 2km SMF Transceiver
SKU
R0Z30A
Login for pricing
In stock
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 LC CWDM4 2km SMF Transceiver, QSFP28, QSFP28
UNSPSC: 26121607
| SKU | R0Z30A |
|---|---|
| EAN | 0190017326863 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 LC CWDM4 2km SMF Transceiver. Connector 1: QSFP28, Connector 2: QSFP28
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Product colour | Green, Silver |
| Maximum transfer distance | 78740.2" (2000 m) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.58 oz (44.9 g) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Weight (imperial) | 0.1 lbs |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.1 lbs |










