We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Foreign Interface Harness
SKU
B5L31A
Login for pricing
In stock
HP Foreign Interface Harness, Enterprise, Business, 1.76 oz (50 g), 0.8" (20.3 mm), 2.25" (57.1 mm), 1.25" (31.8 mm), 7.01" (178 mm)
UNSPSC: 43202222
| SKU | B5L31A |
|---|---|
| EAN | 0889894784384 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP Foreign Interface Harness. HP segment: Enterprise, Business. Weight: 1.76 oz (50 g), Height: 0.8" (20.3 mm), Width: 2.25" (57.1 mm). Package width: 7.01" (178 mm), Package depth: 5.43" (138 mm), Package height: 2.36" (60 mm). Country of origin: China, Quantity per pallet: 540 pc(s), Pallet weight: 310.9 lbs (141 kg). Pallet weight (imperial): 309 lbs, Master (outer) case gross weight (imperial): 8.8 lbs, Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): 47.3 x 39.4 x 50"
| Technical details | |
|---|---|
| HP segment | Enterprise, Business |
| Pallet gross weight | 310.9 lbs (141 kg) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 309 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.3 x 39.4 x 50" |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 50" (1200 x 1000 x 1270 mm) |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 8.8 lbs |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889895000000 |
| Features | |
| HP segment | Enterprise, Business |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.76 oz (50 g) |
| Width | 2.25" (57.1 mm) |
| Height | 0.8" (20.3 mm) |
| Depth | 1.25" (31.8 mm) |
| Package width | 7.01" (178 mm) |
| Package depth | 5.43" (138 mm) |
| Package height | 2.36" (60 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 7.01" (178 mm) |
| Package depth | 5.43" (138 mm) |
| Package height | 2.36" (60 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889895000000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 8.82 lbs (4 kg) |
| Products per master (outer) case | 18 pc(s) |
| Products per pallet | 540 pc(s) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 26121704 |
| Pallet gross weight | 310.9 lbs (141 kg) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8544429090 |
| Pallet weight (imperial) | 309 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.3 x 39.4 x 50" |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 50" (1200 x 1000 x 1270 mm) |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 8.8 lbs |











