We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC AR7540100 cable tie Black 100 pc(s)
SKU
AR7540100
Login for pricing
Out of stock
APC NetShelter Cable Management, Vertical Cable Manager, Rings, Set of 100, Black, 107 x 53 x 18 mm
UNSPSC: 39121703
| SKU | AR7540100 |
|---|---|
| EAN | 0731304300953 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | In Stock |
Cable management accessory AR7540100 to help eliminate cable stress and maintain a neat, organized cable layout within an enclosure or a rack.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 39239000 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 4.21" (107 mm) |
| Height | 2.09" (53 mm) |
| Depth | 0.709" (18 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 39239000 |