We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ASUS NUCIOAES0CR interface cards/adapter M.2
SKU
NUCIOAES0CR
| SKU | NUCIOAES0CR |
|---|---|
| EAN | 0197105968417 |
| Manufacturer | ASUS |
| Availability | In Stock |
ASUS NUC 15 Pro 2nd M.2 2280 Accessory for NUC15CRH
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Output interface | M.2 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 92% |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 0.866" (22 mm) |
| Depth | 2.28" (58 mm) |
| Height | 0.394" (10 mm) |
| Weight | 0.586 oz (16.6 g) |
| Package width | 4.13" (105 mm) |
| Package depth | 4.33" (110 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.78 oz (50.4 g) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 4.13" (105 mm) |
| Package depth | 4.33" (110 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.78 oz (50.4 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Package type | Box |