We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZES651G label-making tape Black on yellow TZe
SKU
TZES651G
Login for pricing
In stock
Brother TZES651G, Black on yellow, TZe, Thermal transfer, Brother, 0.945" (2.4 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZES651G |
|---|---|
| EAN | 0012502679530 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZES651G. Label color: Black on yellow, Tape type: TZe, Print technology: Thermal transfer. Tape width: 0.945" (2.4 cm), Tape length: 315" (8 m), Quantity per pack: 1 pc(s)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on yellow |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Thermal transfer |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.945" (2.4 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.945" (2.4 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |