We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZES261G label-making tape Black on white TZe
SKU
TZES261G
Login for pricing
In stock
Brother TZES261G, Black on white, TZe, Thermal transfer, Brother, PTE300, PTE550W, PTP950NW, 1.42" (3.6 cm)
UNSPSC:
| SKU | TZES261G |
|---|---|
| EAN | 0012502679653 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZES261G. Label color: Black on white, Tape type: TZe, Print technology: Thermal transfer. Tape width: 1.42" (3.6 cm), Tape length: 315" (8 m), Quantity per pack: 1 pc(s)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Thermal transfer |
| Compatibility | PTE300, PTE550W, PTP950NW |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 1.42" (3.6 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.42" (3.6 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |