We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE161G label-making tape Black on transparent TZe
SKU
TZE161G
Login for pricing
In stock
Brother TZE161G, Black on transparent, TZe, Thermal transfer, 1.42" (3.6 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZE161G |
|---|---|
| EAN | 0012502679158 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE161G. Label color: Black on transparent, Tape type: TZe, Print technology: Thermal transfer. Tape width: 1.42" (3.6 cm), Tape length: 315" (8 m)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on transparent |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Thermal transfer |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 1.42" (3.6 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.42" (3.6 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |