We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE145G label-making tape White on transparent TZe
SKU
TZE145G
Login for pricing
In stock
Brother TZE145G, White on transparent, TZe, Thermal transfer, Brother, PT1000,1010,1200P,1230PC,1260VP,18R, 0.709" (1.8 cm)
UNSPSC:
| SKU | TZE145G |
|---|---|
| EAN | 0012502679370 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE145G. Label color: White on transparent, Tape type: TZe, Print technology: Thermal transfer. Tape width: 0.709" (1.8 cm), Tape length: 315" (8 m), Quantity per pack: 1 pc(s)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | White on transparent |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Thermal transfer |
| Compatibility | PT1000,1010,1200P,1230PC,1260VP,18R |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |