We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE141G label-making tape Black on transparent TZe
SKU
TZE141G
Login for pricing
In stock
Brother TZE141G, Black on transparent, TZe, Direct thermal, Brother, 0.709" (1.8 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZE141G |
|---|---|
| EAN | 0012502678816 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE141G. Label color: Black on transparent, Tape type: TZe, Print technology: Direct thermal. Tape width: 0.709" (1.8 cm), Tape length: 315" (8 m)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on transparent |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Direct thermal |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |