We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE344G label-making tape Black on gold TZe
SKU
TZE344G
Login for pricing
Out of stock
Brother TZE344G, Black on gold, TZe, Thermal transfer, P-/PT-300-/310B-/330-/530-/1100-/1200-/ 1300-/1750-/1800-/2300-/2400, 0.709" (1.8 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZE344G |
|---|---|
| EAN | 0012502679363 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE344G. Label color: Black on gold, Tape type: TZe, Print technology: Thermal transfer. Tape width: 0.709" (1.8 cm), Tape length: 315" (8 m)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on gold |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Thermal transfer |
| Compatibility | P-/PT-300-/310B-/330-/530-/1100-/1200-/ 1300-/1750-/1800-/2300-/2400 |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |