We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL MS116 mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1000 DPI
SKU
570-AAJD
| SKU | 570-AAJD |
|---|---|
| EAN | 5704174208303 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
DELL MS116. Form factor: Ambidextrous. Movement detection technology: Optical, Device interface: USB Type-A, Movement resolution: 1000 DPI, Buttons type: Pressed buttons, Buttons quantity: 3, Scroll type: Wheel. Power source: Cable. Product color: Black
| Mouse | |
|---|---|
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Technical details | |
| Weight | 14.6 oz (413 g) |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Scrolling directions | Vertical |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 14.6 oz (413 g) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
| Weight | 14.6 oz (413 g) |