We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microsoft Surface Pro 12-inch Keyboard w/ Slim Pen Gray
SKU
EP2-33129
Login for pricing
In stock
Microsoft Surface Pro 12-inch Keyboard w/ Slim Pen, Touchpad, Mechanical, Microsoft, Gray, Alcantara, Docking
UNSPSC:
| SKU | EP2-33129 |
|---|---|
| EAN | 0196388545254 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | In Stock |
Microsoft Surface Pro 12-inch Keyboard w/ Slim Pen. Pointing device: Touchpad, Keyboard key switch: Mechanical. Brand compatibility: Microsoft, Product color: Gray, Housing material: Alcantara. Connectivity technology: Docking. Power source: Dock. Width: 7.56" (192 mm), Depth: 10.9" (276 mm), Height: 0.268" (6.8 mm)
| Keyboard | |
|---|---|
| Pointing device | Touchpad |
| Multimedia keys | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Performance | |
| Accelerometer | Yes |
| Cover | No |
| Backlight | Yes |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Product colour | Gray |
| Housing material | Alcantara |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Docking |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Dock |
| USB Type-C charging port | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 7.56" (192 mm) |
| Depth | 10.9" (276 mm) |
| Height | 0.268" (6.8 mm) |
| Weight | 12 oz (340 g) |
| Packaging content | |
| AC adapter included | No |
| Stylus included | Yes |