We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TZE441G label-making tape Black on red TZe
SKU
TZE441G
Login for pricing
In stock
Brother TZE441G, Black on red, TZe, Thermal transfer, PT-1300 PT-1400 PT-1500PC PT-1600 PT-1650, 0.709" (1.8 cm), 315" (8 m)
UNSPSC:
| SKU | TZE441G |
|---|---|
| EAN | 0012502679325 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Brother TZE441G. Label color: Black on red, Tape type: TZe, Print technology: Thermal transfer. Tape width: 0.709" (1.8 cm), Tape length: 315" (8 m), Quantity per pack: 1 pc(s)
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on red |
| Laminated | Yes |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Thermal transfer |
| Compatibility | PT-1300 PT-1400 PT-1500PC PT-1600 PT-1650 |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 0.709" (1.8 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |